Kaj je dober zaključni čas za vožnjo maratona?

Želite dober maratonski čas dokončanja, a kako se primerja z drugimi? Resnica je, da je vse relativno, ko gre za dobre maratonske čase. Za elitne tekače se lahko moška dirka na velikem maratonu zmaga čez približno 2 uri, 5 minut in ženska dirka se lahko zmaga v približno 2 urah, 22 minutah. Toda 99 odstotkov maratonskih tekačev teče v nobenem trenutku blizu teh časov.

Tukaj je nekaj bolj realističnih meril za uporabo pri merjenju vašega zaključka maratona.

Povprečni čas zaključevanja maratona

Glede na povprečne maratonske dobe je mediana maratonskega zaključka leta 2016 za moške na ameriških maratonih znašala 4:22:07 (9:59 minut na kilometer), v skladu z Running USA . Mediana časa za zaključek žensk je bila 4:47:40 (10:58 minut na miljo).

Bostonski maraton kvalifikacijski čas

Za nekatere amaterske tekače je Bostonski maratonski kvalifikacijski čas (BQ) merilo "dobrih" maratonskih časov. Toda le majhen odstotek maratonskih tekačev dejansko doseže ta čas. Moški, stari od 18 do 34 let, se morajo prijaviti za 3:05 ali več, pri ženskah v tej starostni skupini pa 3:35 ali več. Po tem se dodatni čas daje starejšim starostnim skupinam. Časovni standardi BQ se lahko iz leta v leto spreminjajo. Da bi se kvalificirali, morate voditi maraton, ki je ena izmed imenovanih Bostonskih kvalifikacijskih tekmovanj.

Številni tekmovalci izberejo enega od maratonov z najhitrejšimi tečaji, da bi poskušali zaslužiti čas BQ.

Nastavitev osebnega zapisa

Za večino prvakratnih maratonov je cilj navadno konec, namesto da skrbi čas dokončanja. Tekmovalci, ki vodijo več maratonov, običajno ugotovijo, da se njihovi rezultati izboljšujejo, ko pridobijo več izkušenj in zaupanja.

Ne izpostavljajte se prevelikemu pritisku na sami, da bi se hitro potegnil v prvem maratonu. Ko imate maraton pod vašim pasom, potem je zabavno tekmovati zoper sebe in poskušati premagati vaš osebni rekord (PR), namesto da bi skrbeli, kaj počnejo drugi tekmovalci.

Čas zaključka lahko uporabite za krajše razdalje, da ocenite svoj maratonski čas . Če poznate svoj čas za druge razdalje, kot so milje , 5K , 10K in pol maraton , lahko ugotovite, ali ste na progi za najboljši maratonski čas.

Primerjajte se s paketom

Če ste radovedni glede na vrsto tipičnih zaključnih časov v maratonu, ki ga vodite, si oglejte predhodne rezultate dirke, ki jih je treba navesti na spletni strani maratona. Vidite lahko čas dobitnikov starostne skupine, tiste, ki so končali na sredini pakiranja, in tiste, ki so končali na zadnji strani paketa.

Starostna ocena

Vaša uspešnost je odvisna od številnih dejavnikov, kot so raven izkušenj, starosti in spola. Eden od načinov, da se vsi udeleženci maratona postavijo na enake pogoje, ne glede na njihovo starost in spol, so po starosti. Starostni rezultati vam omogočajo, da primerjate svoje dirke s tistimi iz drugih dirkačev v dirki, pa tudi s standardom za starost in spol.

Uporabite lahko kalkulator za razvrščanje glede na starost, da ugotovite, kakšen je vaš čas, ki je bil ocenjen glede na starost, da bi primerjali, kako se vaš čas zaključevanja primerja z drugimi.

Urniki za usposabljanje za maratone

Maraton je resen izziv, ne glede na to, ali je to vaš prvi ali vaš pedeseti. Vaš čas se mora izboljšati z izkušnjami in pravilnim kondicioniranjem. Če nameravate zagnati maraton , tukaj je nekaj urnikov treninga, ki jih lahko izbirate:

Beseda iz

Kot vodja John Bingham je dejal: "Čudež ni, da sem končal. Čudež je, da sem imel pogum za začetek." Lahko se izognete vsem novinarskim napakam novinca in se popolnoma pripravite na dan dirke , vendar se lahko kaj zgodi v teku 26.2 milj. Lahko greste domov na pokal za vašo starostno skupino ali pa ste zadnji tekmovalec čez ciljno črto. V vsakem primeru ste maratonec in ste zmagovalec. Nosite svojo maratonsko medaljo s ponosom.