Running Times in Training Schedule za 5K

Kaj je dober zaključni čas?

Kaj se šteje za dober zaključni čas za 5K?

To je težko vprašanje, ker lahko dirka časa precej subjektivno - kaj ena oseba meni, da je pravi čas za 5K dirko (3,1 km), ne smejo veljati za druge. Enostaven način, da vidite, kako hitro ljudje običajno tečejo v 5K, je pogledati prejšnje rezultate dirke, ki so najverjetneje navedeni na spletni strani dirke.

Vidite lahko čas dobitnikov starostne skupine, tiste, ki so končali na sredini paketa, in tiste, ki so končali na dnu. Število končnih igralcev in obseg zaključnih časov so verjetno podobni iz leta v leto.

Ta čas zaključka za 5K razpon boste videli zelo široko, saj je navadno mešanica izkušenih, hitrih tekačev in začetnikov in sprehajalcev. Zmagovalni moški lahko izvaja tečaj 5K nekje med 13 in 15 minutami, zmagovalna ženska pa jo lahko zažene v 16 do 19 minutah. Nekateri sprehajalci lahko trajajo več kot eno uro do konca. Večina ljudi se počuti dobro za dokončanje v razponu od 20 do 25 minut (6: 26 / miljo do 8: 21 / miljo).

Kako vaš 5K čas primerja

Seveda primerjanje moških z ženskami in ljudmi v svojih 20-ih ljudem v 50-ih letih ni ravno pravično. Vaša uspešnost je odvisna od številnih dejavnikov, kot so raven izkušenj, starosti in spola.

Eden od načinov, kako bi vsi udeleženci 5K na enakih ravneh, ne glede na starost in spol, so razvrščeni po starosti.

Starostni rezultati vam omogočajo, da primerjate svoje dirke s tistimi iz drugih dirkačev v dirki, pa tudi s standardom za starost in spol. Ta starostni kalkulator lahko uporabite, če želite ugotoviti, kakšen je čas vašega starosti, da bi primerjali, kako se vaš čas zaključevanja primerja z drugimi.

Pri prvem 5K ne poskušajte preveč obesiti na končni čas.

Osredotočite se na to, kako se počutite med dirko, še posebej občutek navdušenja, ko prečkate ciljno črto.

Tekmujte zoper sebe

Ko pridobite še več dirkalnih izkušenj, se lahko bolj osredotočite na svojo uspešnost, vendar se ne poskušajte primerjati z drugimi. Odlična stvar v teku je, da lahko tekmujete proti sebi. Mnogi ljudje vsako leto ali vsakih nekaj mesecev delajo na enakih razdaljah, da bi lahko poskušali premagati svoj osebni zapis (PR). Lahko se tekmujejo proti sebi in merijo svoj napredek, ne pa skrbi, kaj delajo drugi udeleženci dirke.

Več o 5K Times

Če ste res radovedni o tem, koliko časa boste morda lahko zagnali v svojem 5-kanalu, tukaj lahko ocenite svoj čas 5K .

5K urnik usposabljanja

Če nameravate zagnati 5K, tukaj je nekaj urnikov usposabljanja, ki jih lahko izbirate:

5K tečaj usposabljanja za začetnike: ta osem teden urnik usposabljanja je namenjen začetnim tekmovalcem, ki lahko vodijo vsaj eno miljo in želijo tekmovati neprekinjeno do cilja 5K dirke.

5K tečaj vožnje / hoje: ta osem-tedenski program usposabljanja je namenjen tistim, ki lahko tekmujejo pet minut hkrati in si želijo pridobiti tekmovanje za celotno dirko 5K.

Vlak za 5K v mesecu: ta štirisedežni program usposabljanja je namenjen za začetnike / hojce, ki želijo graditi do 5K v enem mesecu.

5K tečaj usposabljanja za napredne začetnike: ta osem tedenski razpored je namenjen tekmovalcem, ki so malo dlje od začetnih treningov, lahko tečejo 2 milje udobno in lahko vodijo 4 do 5 dni na teden.

5K tečaj usposabljanja za vmesne tekače: ta osem-tedenski razpored je dober za tekače, ki že imajo nekaj 5K dirk in iščejo osebni zapis (PR) v 5K.

5K tečaj usposabljanja za napredne tekače: ta osem-tedenski program 5K za usposabljanje je za napredne tekače.

Morali bi teči vsaj 4-5 dni na teden in lahko vodite najmanj 5 milj.

4-tedenski napredni 5K urnik: Ta 4-tedenski urnik je za izkušene tekače, ki tečejo najmanj 5 dni na teden in lahko vodijo najmanj 6 milj.