Kako dolgo me bo vzel za zagon 5K?

Vodenje 5K je priljubljen cilj med tekmovalci, saj je razdalja dovolj kratka, da bodo v nekaj mesecih pripravljeni tudi začetni tekmovalci. 5 km vožnje je dolga 5 kilometrov, kar ustreza 3,1 milj. Lokalne 5K dirke so dokaj enostavne, še posebej spomladi, poleti in jeseni, saj je to priljubljena razdalja za dobrodelne dirke.

Časi konca za 5K dirke se raztezajo zelo široko, saj je navadno mešanica izkušenih, hitrih tekmovalcev in začetnikov in sprehajalcev.

Zmagovalec lahko vodi 5K tečaj v manj kot 14 minutah, medtem ko lahko nekateri sprehajalci trajajo eno uro do konca. Mnogi tekmovalci menijo, da je dober čas, da je 5K nič manj kot 25 minut. Da bi vam predstavili nekaj možnih časov zaključevanja, bi nekdo, ki teče 8 minut / milj tempo, končal v 24:51; nekdo, ki teče 10 minut / miljo, bi končal v 31:04; in nekdo, ki bi delal 12 minut / milj tempo bi končal v 37:17.

Kako lahko ocenim svoj 5K končni čas?

Možno je dobiti oceno, kako dolgo vam lahko privede do 5K z uporabo prejšnjega dirkaškega časa in ga vključite v kalkulator napovedovanja tekmovalnega časa ali si ogledate grafikon dirke časa za tekmovanje . Seveda večina ljudi, ki počnejo svoje prve 5K, še nikoli niso dirale. Če je temu tako, naredite oceno fitnesa s hitrostjo 4 milj na najhitrejši hitrosti, ki jo lahko udobno odpravite.

Tekmovanje za tekmovalne tekmovalne tekmovalce

Če želite uporabiti ta kalkulator, samo vtaknite starost, spol in čas / razdaljo iz nedavne dirke ali preskusa fitnesa v milji.

Kalkulator bo prikazal, kako lahko izvajate v 5K, in dirke na drugih razdaljah. Ta kalkulator prikazuje več različnih napovedi, ki temeljijo na različnih formulah. Tako dobite vrsto napovedanih časov in vidite, da to ni natančna znanost - samo ocena. Preverite povprečno časovno napoved za 5 km, da vidite predvideni čas.

Kako točna je 5K časovna ocena?

Upoštevajte, da je napoved ocena o tem, kaj lahko dosežete, če ustrezno usposabljate za svojo tekmo in tekmovanje v teku 5 k vašemu potencialu. To ne pomeni, da boste to čas samodejno zagnali zaradi vaše stopnje telesne pripravljenosti. Poleg tega bo težava tečaja, vremenske razmere, dirkalne izkušnje in kako se boste počutili takrat upoštevali tudi v času vašega tekmovanja.

Kako lahko izboljšam svoj 5K čas?

Če še niste nikoli upoštevali urnika 5K usposabljanja, je eden od načinov za izboljšanje vašega 5K tekmovalnega časa, da izberete pravi trening 5K treninga za vas in jo držite.

Če ste v preteklosti sledili urniku usposabljanja 5K, vendar še vedno veste, da niste dirkali do svojega celotnega potenciala, tukaj je nekaj strategij usposabljanja za izboljšanje časa 5K . Enostavne strategije, kot so dokončanje hitrosti za nekatere od vaših voženj, vam lahko pomagajo izboljšati svojo vzdržljivost, duševno moč in zaupanje.

Beseda iz

Nekateri začetni tekmovalci, ki še nikoli niso drseli, preden se bojijo, da bodo zadnja oseba končala 5K dirko. (Skoraj vedno so narobe.) Če ste radovedni, kje lahko postavite (top 10 odstotkov, zadnji paket itd.) V določenem 5K, si oglejte spletno stran na rezultatih lanske dirke.

Število končnih igralcev in obseg zaključnih časov so verjetno podobni iz leta v leto.